Miami prehralo v NBA štvrtýkrát za sebou, nestačilo na Brooklyn

27.03.2022 Celý región

New York 27. marca (TASR) - Basketbalisti Brooklynu Nets zvíťazili v noci na nedeľu v zámorskej NBA na palubovke Miami Heat 110:95. Floridský tím prehral prvýkrát v sezóne štyri zápasy za sebou a prepustil Philadelphii 76ers post lídra Východnej konferencie. Kevin Durant pomohol k výhre Nets 23 bodmi, Seth Curry pridal 17 bodov.

Memphis si v šlágri večera až nečakane hladko poradil s Milwaukee, obhajcu titulu zdolal rozdielom 25 bodov 127:102. Bucks nepomohlo ani 30 bodov a 11 doskokov Jannisa Antetokunmpa. Grizzlies vyhrali štvrtý zápas za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sú na druhej priečke, Milwaukee je na východe štvrté.

Dôležité víťazstvo v boji o účasť v predkole play off vybojovalo San Antonio, ktoré v priamom súboji o desiatu priečku na západe pokorilo New Orleans 107:103. Spurs sa tak priblížili k Pelicans na rozdiel jednej výhry. Ich ťahúňom bol Dejounte Murray, ktorý zaznamenal triple double za 15 bodov, 11 doskokov a 13 asistencií.

Zápas Toronta s Indianou v prvom polčase prerušili na 70 minút po tom, ako sa rozozvučali požiarne hlásiče a diváci museli opustiť halu. Po oprave zariadenia sa zápas dohral bez nich, Raptors v ňom triumfovali jasne 131:91.